נכס עסקי

נדלן עסקי מגדל
ניתן להצביע על מגוון סיבות שמניעות אנשים להשקיע ברכישת נדל"ן עסקי. אחרי שמבינים מהן הסיבות לכך, צריך לבחור בין שלל סוגי הנדל"ן. איך עושים את זה מתי הרגע הנכון לרכוש את הנכס שלכם, מדריך תמציתי.

אילו נכסים נחשבים לנדל"ן עסקי

לפני רכישת נדל"ן עסקי צריך להחליט מהו הנכס המעניין אתכם כהשקעה. לפי סוג הנכס נגזרת העלות וגם טווח ההשכרה החזוי. חלק מהנכסים מושכרים בשכירות חודשית לתקופה של שנה או שנתיים ונכסים מסוימים ניתן להשכיר בשכירות ארוכת טווח (אפילו ל-5 או 10 שנים). נכס עסקי יכול להיות מהסוגים הבאים:

  • חנות רגילה, המושכרת לצורך תפעול עסק לא גדול.
  • מרכז מסחרי, המושכר לכמה עסקים במקביל ולעיתים מנוהל על ידי חברת ניהול.
  • משרד, המושכר לבעלי מקצועות חופשיים.
  • מבנה משרדים, המושכר במקביל למגוון בעלי מקצועות חופשיים, עסקים או חברות.
  • מבנה תעשייה, מושכר לחברה שעוסקת בייצור.
  • נכסים נוספים המושכרים לגופים עסקיים, כגון תחנות דלק, בתי זיקוק, מעבדות ועוד.
נדל"ן עסקי לחנויות

איך יודעים באיזה נדל"ן עסקי לבחור

רכישה של נדל"ן עסקי מביאה עימה ביטחון כלכלי ותשואה עודפת ביחס לנדל"ן למגורים. זאת, כמובן, כאשר רוכשים נכס במיקום טוב ועם ביקוש חזוי מתאים. הרגע הנכון לרכוש את הנכס היא לאחר שמחליטים מהי הדרך למימון הרכישה. בדקו מהו ההון העצמי שלכם ואם צריך משכנתא, בדקו איזה אחוז מימון תוכלו לקבל. בחירת הנכס תיעשה לפי המשאבים העומדים לרשותכם, מורכבות התפעול, טווח הזמן שאתם מייעדים להשקעה.

לדוגמא, אם ההון העצמי שלכם נמוך וזהו הנכס הראשון שאתם רוכשים, בדרך כלל נהוג להתחיל עם חנות או משרד להשכרה. במידה וביכולתכם להיעזר במימון משמעותי ואתם מוכנים ללמוד את הנושא לעומק, תוכלו לבחור נכס מורכב יותר כגון מבנה תעשייתי או מבנה מסחרי גדול.

נהנת מהקריאה? שתף את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email