סרטן העור

סרטן-העור

אינפורמציה חשובה אודות סרטן העור – 

סרטן העור מהווה את הצורה הכי שכיחה של הסרטן, כאשר מדי שנה מאובחנים המון מקרים של בני אדם שחלו במחלה זאת. מחלת הסרטן עור נחלקת לשלושה סוגים, כמו למשל – מלנומה, קרצינומה של תאי בסיס, או לחלופין קרצינומה של תאי קשקש. הדבר הכי חשוב בסרטן העור, בא לידי ביטוי באבחון הכי מהיר שלו ובקבלת טיפול רפואי מתאים, בטרם שהסרטן יתפשט לרקמות אחרות. לחולי הסרטן עור אפשר להציע כיום כל מיני טיפולים, אשר חלקם אפקטיביים יותר וחלקם אפקטיביים פחות, שכל אחד מהם בעל כל מיני תופעות לוואי.

סרטן-העור
סרטן-העור

מה מאפיין את סוגי סרטן העור השונים?

  • המלנומה – מדובר אודות סוג הסרטן הכי קטלני של סרטן העור – המחלה עשויה להתחיל ככאב שאינו בר פתרון או על ידי שומה בעלת גבול שאינו סדיר. הסוג הזה של סרטן עשוי להתפשט באופן מהיר ביותר ואף להביא למצב שבו החולה יהיה במצב של סכנת חיים במידה ואין אבחנו אצלו את המחלה או שטיפלו בו מוקדם. חרף העובדה כי המלנומה מהווה רק בשיעור של ארבעה אחוז מכל המקרים של הסרטן עור, הינה מסבה לכמעט כשמונים אחוז ממקרי המוות מסרטן העור.
  • קרצינומה של תאי הבסיס – ראשית האבחנה של הסרטן עור מסוג זה מקורו בהופעה של בליטה קטנה ומבריקה על גבי הפנים של החולה, והינה מהווה את הסוג הכי שכיח של הסרטן עור. 
  • קרצינומה של תאי קשקש –  כאשר מתפרצת מחלת הסרטן העור הזאת, אפשר להבחין לרוב בקיומו של גוש בצבע אדום ויציב, אבל היא יכולה אף להופיע ככאב שטוח או כאזור מוגבה על צלקת או כיב ישנים. הסרטן הזה עשוי להתפשט באגרסיביות לכל מיני חלקים בגוף.

נהנת מהקריאה? שתף את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email