סרטן קיבה

סרטן-קיבה

 

איזה סוגים של סרטן קיבה קיימים?

ראשית מרבית הסוגים של מקורה בתאים הבלוטיים של שכבת המוקוזה של הקיבה, והם נקראים אדנוקרצינומה. עם זאת, ניתן למצוא עוד סוגים שלו, אשר הינם פחות שכיחים, כמו למשל – סרקומה של הרקמות הרכות, כולל GIST, אשר מקורה ברקמה של החיבור בקיבה. הסוג השני הינו לימפומה – אשר מהווה סוג של סרטן במערכת הלימופומטית. ולבסוף – קרצינואיד – שהינו הגידול של התאים אשר מפרישים כל מיני הורמונים.

 

 

במה כרוכה ההחלטה על הטיפול הכי אפקטיבי עבור חולי סרטן קיבה?

הטיפול של סרטן קיבה יכול להגיע בכל מיני דרכים, כמו למשל – טיפול אשר הוא ממוקד מטרה, טיפול על ידי קרינה, או לחלופין טיפול באמצעות כימותרפיה או באמצעות הליך כירורגי. האלמנטים אשר משפיעים על הרופאים בבחירה של הטיפול אשר יהיה הכי אפקטיבי עבורכם הינם כלהלן – מה העדפה שלכם, מה הוא גודל ומיקום הסרטן, מה המצב הבריאותי שלכם, האם הסרטן קיבה כבר התפשט למקומות אחרים, לאיזה שלב הגיעה המחלה שלכם, מה הגיל שלכם, וכיוצא בזה. 

מה הינם גורמי הסיכון המובילים לחלות במחלת סרטן קיבה?

  • מין – מגדר – ישנה נטייה ברורה של המין הגברי לחלות במחלת סרטן קיבה, באופן מובהק לעומת  המין הנשי. 
  • גיל – גילאים – הנטייה לחלות בסרטן הקיבה מתגברת בגילאים מבוגרים יותר – מרבית בני האדם שלוקים בסרטן הקיבה הינם בני חמישים ואף יותר. 
  • דלקת אשר נסובה באמצעות החיידק הליקובקטר פילורי  – מדובר אודות קיומו של זיהום אשר מאוד שכיח באזור הקיבה ומסב לדלקת בדופן של הקיבה. כאשר הדלקת הזאת חיה ובועטת תקופה ארוכה, היא בעלת פוטנציאל מרבי להעלאת הסיכון להתפתחות של הסרטן בקיבה. 
  • אורח חיים שקשור לתזונה – כאשר אורח החיים של בני האדם מכיל תזונה מועטה של צריכת פירות או ירקות או עשירה בבשר מעובד, במלח, ובמזון כבוש או מעושן, הם עשויים לחלות בסרטן הקיבה. 

נהנת מהקריאה? שתף את הפוסט!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email